Haku löysi 95 tulosta
- 28.02.23 13.13
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: 3D EM-kilpailujen 25.-30.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 11
- Luettu: 6565
Re: 3D EM-kilpailujen 23.-30.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
Ilmoittautuneet: YV Pasi Ahjokivi Matti Alakylmänen Petri Jälkö Juha Pärssinen Riku Andersson Timo Viitanen NV Anne Viljanen Anna Heinänen YT Mika Rutonen Timo Pirppu Pekka Jalkanen Pekka Loitokari NT Heli Raunio Anne Laurila YTR Petri Allén Ville Hämäläinen Juha Juvani Markus Korhonen Ville Kanteli...
- 28.02.23 13.11
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: 3D EM-kilpailujen 25.-30.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 11
- Luettu: 6565
Re: 3D EM-kilpailujen 23.-30.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
Karsintakilpailut:
14.5. Espoo, 3D kierros
20.5. Keuruu, 3D kierros
10.6. Riihimäki, SM-kilpailut, 3D
14.5. Espoo, 3D kierros
20.5. Keuruu, 3D kierros
10.6. Riihimäki, SM-kilpailut, 3D
- 28.02.23 13.03
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: Maastoammunnan EM-kilpailujen 18.-23.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 11
- Luettu: 5128
Re: Maastoammunnan EM-kilpailujen 15.-22.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
Ilmoittautuneet: Y Antti Tekoniemi Pyry Ekholm Sampo Ronkanen N Aleksandra Ruuskanen YV Pasi Ahjokivi Matti Alakylmänen Ari Helmiö Petri Jälkö Riku Andersson Timo Viitanen NV Anne Viljanen Anna Heinänen YT Mika Rutonen Timo Pirppu Juha Lehtonen Pekka Loitokari NT Heli Raunio Anne Laurila JJ: Petri J...
- 28.02.23 13.01
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: Maastoammunnan EM-kilpailujen 18.-23.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 11
- Luettu: 5128
Re: Maastoammunnan EM-kilpailujen 15.-22.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
Karsintakilpailut:
21.5. Keuruu, maastokierros
4.6. Espoo, maastokierros
15.-16.7. Keuruu, SM-kilpailut, maastokierros
21.5. Keuruu, maastokierros
4.6. Espoo, maastokierros
15.-16.7. Keuruu, SM-kilpailut, maastokierros
- 18.02.23 17.00
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: 3D EM-kilpailujen 25.-30.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 11
- Luettu: 6565
3D EM-kilpailujen 25.-30.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
Yleistä Tämä kuvaa, miten Suomen maajoukkue valitaan 3D-ammunnan Kv-kilpailuihin. Karsinnassa huomioidaan kunkin ampujan kohdalla kahden parhaan karsintakisan yhteistulos kolmesta. Karsintakilpailut (3) nimetään ja julkistetaan etukäteen ja kilpailut ovat huhtikuu - heinäkuu aikana Suomessa. Kisajou...
- 18.02.23 16.56
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: Maastoammunnan EM-kilpailujen 18.-23.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 11
- Luettu: 5128
Maastoammunnan EM-kilpailujen 18.-23.9.2023 San Sicario Alto (Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
Yleistä Tämä kuvaa, miten Suomen maajoukkue valitaan maastoammunnan Kv-kilpailuihin. Karsinnassa huomioidaan kunkin ampujan kohdalla kahden parhaan karsintakisan yhteistulos kolmesta. Karsintakilpailut (3) nimetään ja julkistetaan etukäteen ja kilpailut ovat huhtikuu - heinäkuu aikana Suomessa. Kisa...
- 16.08.22 14.02
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 18
- Luettu: 16209
Re: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
3D MM edustusjoukkue 2022, päivitetty 16.8.2022: Talja, miehet: Rutonen Mika (A), Loitokari Pekka, Pirppu Timo Talja, naiset: Laurila Anne (A), Raunio Heli (A) Barebow, miehet: Andersson Riku, Alakylmänen Matti, Pärssinen Juha Barebow, naiset: Viljanen Anne (A) Longbow, miehet: Lindholm Tomi, Helmiö...
- 23.07.22 20.03
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 18
- Luettu: 16209
Re: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
3D MM edustusjoukkue 2022: Talja, miehet : Rutonen Mika (A), Loitokari Pekka, Pirppu Timo Talja, naiset : Laurila Anne (A), Raunio Heli (A) Barebow, miehet : Viitanen Timo, Andersson Riku, Alakylmänen Matti Barebow, naiset : Viljanen Anne (A) Longbow, miehet : Lindholm Tomi, Helmiö Ari, Partanen Juh...
- 23.07.22 19.59
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 25
- Luettu: 18468
Re: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Ei joukkuetta maastoammunnan MM-kilpailuihin 2022 -
- 17.07.22 21.51
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 18
- Luettu: 16209
Re: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
Karsintatilanne kolmen karsintakilpailun jälkeen: YT Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja 1 Mika Rutonen VJA 490 475 494 A 2 Pekka Loitokari RiJo 456 454 482 B 3 Arto Kangasmäki JySu 467 462 470 B 4 Timo Pirppu RiJo 0 439 0 B NT Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja 1 Anne Lau...
- 15.07.22 11.57
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 25
- Luettu: 18468
Re: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
Lopullinen karsintatilanne: YT Urheilija 18.6. KJ 3.7. Salo 10.7. Hällä 1 Pekka Loitokari 0 389 0 B 2 Timo Pirppu 379 383 383 B 3 Tuomo Laakso 0 375 0 B NT Urheilija 18.6. KJ 3.7. Salo 10.7. Hällä 1 Anne Laurila 381 384 0 A YV Urheilija 18.6. KJ 3.7. Salo 10.7. Hällä 1 Timo Viitanen 0 310 0 B 2 Pasi...
- 04.07.22 10.39
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 25
- Luettu: 18468
Re: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
Tilanne kahden karsintakilpailun jälkeen: YT Urheilija 18.6. KJ 3.7. Asc Raja 1 Pekka Loitokari 0 389 B 2 Timo Pirppu 379 383 B 3 Tuomo Laakso 0 375 B Seppo Korhonen 0 0 0 NT Urheilija 18.6 KJ 3.7. Asc Raja 1 Anne Laurila 381 384 B YV Urheilija 18.6. KJ 3.7. Asc Raja 1 Timo Viitanen 0 325 A 2 Pasi A...
- 04.07.22 09.56
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 25
- Luettu: 18468
Re: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
Aikataulua päivitetty.Anne Viljanen kirjoitti: ↑27.06.22 23.23 Onko edelleen voimassa 5.7. päivämääränä, jolloin pitää varmistaa lähtönsä? Viimeinen karsintakisa siirtyi tuon päivän jälkeiseen aikaan.
- 24.05.22 11.57
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 18
- Luettu: 16209
Re: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely
Tilanne kahdenkarsintakilpailun jälkeen: NT Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja 1 Mika Rutonen VJA 490 475 A 2 Arto Kangasmäki JySu 467 462 B 3 Pekka Loitokari RiJo 456 454 B 4 Timo Pirppu RiJo 0 439 B Seppo Korhonen 0 0 0 NT Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja 1 Heli Raunio ART 450 427 A 2 ...
- 24.05.22 10.51
- Keskustelualue: Arvokilpailujen karsinnat
- Aihe: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
- Vastaukset: 25
- Luettu: 18468
Re: Maastoammunnan MM-kilpailujen 3.-9.10.2022 (Yankton, USA) kilpailujoukkueen valintamenettely
Karsintakilpailut päivitettyEva Sjöström kirjoitti: ↑13.04.22 09.52 Maastoammunnan MM-kisan karsintakilpailut v 2022 on:
2.-3.7. Salo
18.6. Keuruu
10.7. Hämeenkyrö
Liiton alaisilla ampujilla tulee luonnollisestikin olla voimassa oleva lisenssi (myös avoimissa kilpailuissa).