Taulu-SM 2010 Seinäjoki

Kilpailutiedotteet Suomessa järjestettävistä kilpailuista: kilpailukutsut, taulujärjestykset, majoitusvaihtoehdot.
Avoin foorumi, vain rekisteröityneet voivat kirjoittaa.

Valvoja: postmaster

Niko Ylipelkonen
Viestit: 55
Liittynyt: 29.11.06 12.01
Paikkakunta: Seinäjoki

Taulu-SM 2010 Seinäjoki

Viesti Kirjoittaja Niko Ylipelkonen » 29.04.10 20.52

Seuraavassa hieman tietoa majoitusmahdollisuuksista SM-kisojen viikonlopulta 23.-25.7.2010 Seinäjoella.
Pyrkikää varaamaan majoituksenne mahdollisimman aikaisin koska Seinäjoella järjestetään samana viikonloppuna Vauhtiajot.
Aivan keskustassa, Vauhtiajojen festivaalialueen lähellä sijaitsevat hotellit Lakeus ja Vaakuna, muutaman sata metriä edempänä (rautatieasemaa vastapäätä) CityHotel. Tämä tiedoksi koska festivaalialueella soitto soi aamuyöhön saakka.
Stuertti sijaitsee n. kolmen kilometrin päässä keskustasta.

Sokos Hotel Lakeus, Torikatu 2, 60100 Seinäjoki
Puh. 010 764 8000 Fax. 010 764 8199
lakeus.seinajoki@sok.fi www.sokoshotels.fi
Huonekiintiö on merkillä: JousiJussit
24 kpl superior- luokan saunallinen 2 hh 176 € / vrk
(1hh 151 € / vrk )
5 kpl standard- luokan saunallinen 2 hh 171 € / vrk
(1hh 131 € / vrk)
Kiintiö on voimassa 18.6.2010 saakka, tämän jälkeen varaamatta jääneet
huoneet vapautetaan myyntiin.

Best Western CityHotel Seinäjoki, Kalevankatu 2, 60100 Seinäjoki
Puh. 06 2159 111 Fax. 06 2159 112
cityhotel@sdr.fi www.sdr.fi/cityhotel
Kiintiö 25 huonetta (mainitkaa jousiammunnan SM- kisat)
1 hh 99 € / vrk
2 hh 119 € / vrk
3 hh 144 € / vrk
4 hh 169 € / vrk

Hotelli Stuertti, Törnäväntie 27, 60200 Seinäjoki
Puh. 020-741 8181 Fax. 020-741 8189
stuertti@stuertti.fi www.stuertti.fi
Kiintiö 50 huonetta (mainitkaa jousiammunnan SM-kisat)
1 hh 69€ / vrk
2 hh 77€ / vrk

Muita majoitusmahdollisuuksia:

Perhehotelli Nurmela, Kalevankatu 29, 60100 Seinäjoki
puh.064141771
hotellinurmela@netikka.fi www.netikka.net/nurmela

Kotikolo Jatta, Bed and breakfast, Pikkukuja 2, 60320 Seinäjoki
Puh. Jatta 040 559 3500 ja 040 351 3666 sekä Paavo 050 521 5300
marjatta.latosaari@luukku.com www.kotikolojatta.com

sami.jyvakorpi
Viestit: 14
Liittynyt: 17.07.09 13.15

Käytännön asioita

Viesti Kirjoittaja sami.jyvakorpi » 14.06.10 17.54

Miten tonne SM-kisoihin ilmoittaudutaan?

Mulle ei ainakaan vastaa sivu. Siellä mainitaan seuraavaa:
Asiakkaamme sivut
www.jousijussit.fi
avautuvat tälle paikalle pian.
Ole hyvä ja palaa sivuille myöhemmin uudelleen.

Samalla toinen kysymys:
Olen aikeissa tuoda pari junnua sinne ampumaan. Onko kisat käytännössä junnujen osalta lauantaina? Jatkuuko sunnuntaille?

raimo pihlajaniemi
Viestit: 596
Liittynyt: 26.03.08 13.24
Paikkakunta: KARIJOKI

Viesti Kirjoittaja raimo pihlajaniemi » 14.06.10 20.24

Kilpailukutsu löytyy SJAL.n kilpailukalenterista

Juha Koivisto
Viestit: 319
Liittynyt: 19.08.08 15.25
Paikkakunta: Vaasa

Viesti Kirjoittaja Juha Koivisto » 01.07.10 21.44

poistettu
Viimeksi muokannut Juha Koivisto, 10.07.10 22.41. Yhteensä muokattu 1 kertaa.

Kullervo Nurmi
Viestit: 136
Liittynyt: 09.08.09 22.03

Re: Osallistujalista

Viesti Kirjoittaja Kullervo Nurmi » 01.07.10 22.45

Juha Koivisto kirjoitti:JoJu:n sivut taitavat olla edelleen pois käytöstä?
Toimivat Internet Exploderilla; FireFox sylkäisee ne ulos.
Kultsi, WT

Aki Virtanen
Viestit: 675
Liittynyt: 18.07.05 12.44
Paikkakunta: Vartiokylä, Itä-Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Aki Virtanen » 01.07.10 23.32

19 virhettä, yksi varoitus.
Firefoxin sekoittaa tuo ensimmäisellä rivillä alussa oleva merkkihässäkkä.

http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ijussit.fi

Eli ainakin aluksi se hässäkkä pois sieltä ekalta riviltä.

Sitten vaan validatorilla uudestaan läpi niin kauan ettei se enää anna virheitä.

Tämä siis sivujen ylläpitäjälle kotitehtäväksi.

Jaakko Setälä
Viestit: 1253
Liittynyt: 01.02.07 22.23
Paikkakunta: Hood / Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Jaakko Setälä » 02.07.10 08.26

Onko joku muuten saanut kuittausta sähköposti-ilmoittautumisistaan?
Tajusin juuri että itseltäni jäänyt ainakin saamatta...

Jaakko Setälä
Viestit: 1253
Liittynyt: 01.02.07 22.23
Paikkakunta: Hood / Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Jaakko Setälä » 02.07.10 10.59

Jaakko Setälä kirjoitti:Onko joku muuten saanut kuittausta sähköposti-ilmoittautumisistaan?
Tajusin juuri että itseltäni jäänyt ainakin saamatta...
Oli ilmeisesti jäänyt sähköposti matkalle, sain kuittauksen heti kun laitoin uudestaan...

JussiLeino
Viestit: 144
Liittynyt: 04.01.05 22.46

Viesti Kirjoittaja JussiLeino » 05.07.10 20.48

Olen tänä kesänä joutunut opettelemaan tuon sähköpostin käytön.
Minusta sen luoneet asiantuntijat ovat tehneet virheen kun eivät tehneet siihen sellaista automaattia, että kun vastaanottaja lukee viestin tulee siitä tieto lähettäjälle automaattisesti.
Minunkin sähköposteista monta on matkalla jonnekkin. Noin puolella yrityksistä joiden kanssa olen tekemisissä on tällainen palvelu. Muutama on sen jotenkin tehnyt kun olen asiasta valittanut. Se on jotenkin rauhoittavaa kun tietää viestin menneen perille. Jos joku osaa neuvoa miten asian pystyisi hoitamaan minunkin koneessa , voisitteko neuvoa!!!!!???
Jussi

Jaakko Setälä
Viestit: 1253
Liittynyt: 01.02.07 22.23
Paikkakunta: Hood / Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Jaakko Setälä » 05.07.10 20.52

JussiLeino kirjoitti:Jos joku osaa neuvoa miten asian pystyisi hoitamaan minunkin koneessa , voisitteko neuvoa!!!!!???
Jussi
Useimmissa sähköpostiohjelmissa on valittavissa 'pyydä lukukuittaus'. Tarkka termi ja valinnan paikka riippuu sähköpostiohjelmasta.

Niko Ylipelkonen
Viestit: 55
Liittynyt: 29.11.06 12.01
Paikkakunta: Seinäjoki

Viesti Kirjoittaja Niko Ylipelkonen » 05.07.10 22.52

Seuraavassa aikataulu jota pyritään noudattamaan sekä osallistujaluettelo jaoteltuna aamu- ja iltäpäivän ryhmiin.

Lauantai 24.07.2010:

8:00 Välinetarkastus
8:30 - 9:15 Harjoitusammunta
9:30 - 12:00 Aamuryhmän peruskilpailu
12:00 - 12:30 Avajaiset
12:45 - 14:45 Aamuryhmän ottelut ja palkintojen jako
15:00 - 15:45 Iltapäivän ryhmän harjoitusammunta
16:00 - 19:00 Iltapäivän ryhmän peruskilpailu
19:30 Iltapäivän ryhmän ottelut 1/16 ja 1/8

Sunnuntai 25.07.2010:

8:30 Välinetarkastus
09:00 - 9:30 Joukkuekilpailun harjoitusammunta
9:30 - 10:30 Joukkuekarsinta 30 nuolta
11:00 - 14:00 Joukkueottelut
14:30 - 16:00 Henkilökohtaiset ottelut
16:00 Finaalit ja palkintojen jako

Lauantain aamupäivän luokat:

J11,J11T, J13, J13T, J13V, J17, J17T, N20, N50, NV, T15, T17, Y20,Y50T, Y50V, Y60, Y70, Y70T ja YTB.
Lisäksi peruskilpailunsa ampuvat aamupäivällä NT ja YV, joiden ottelut sunnuntaina.
Muut luokat ampuvat mahdolliset ottelunsa loppuun peruskilpailun jälkeen.

1 a Kovalainen Rosita ToJA NV
1 b Parkkasaari Elisa Pojo N20V
1 c Vesa Minna ToJA NV
2 a Kärkkäinen Paavo Jy-Su Y50V
2 b Olkkonen Arto Jy-Su Y50V
2 c Åman Mauri LJ Y50V
3 a Kontio Matti KuRy YV
3 b Miettinen Hannu PJA YV
3 c Rautiainen Markku EBS YV
4 a Hepola Esa PJA YV
4 b Laurila Olavi Diana-57 YV
4 c
5 a Mäenpää Kari PJA YV
5 b Salonen J WT YV
5 c Tuokkola Ari TeJA YV
6 a Niskanen Iida IJA T15
6 b Rytky Johanna ToJA T15
6 c Sorsa Iina KyJo T15
9 a Antonios Jean-Pierre Arcus YTB
9 b Haikonen Arimo Diana-57 Y60
9 c Hallenberg Ilkka JJA Y60
10 a Hotti Juhani LJ Y60
10 b Soininen Matti OJM Y60
10 c Kankaanpää Heikki KuRy Y60
11 a Färm Erkki Sulka Y60
11 b Myllykangas Teuvo Achilles Y60
11 c Oravainen Jouko OJM Y60
12 a Hietanen Heikki Artemis Y60
12 b Inkeri Jukka WT Y60
12 c Norha Kari Arcus Y60
13 a Jaakkola Kalevi Jy-Su Y60
13 b Ojala Jouko LJ Y60
13 c
14 a Rättö Seppo TapErä Y50T
14 b Sumen Kari ToJA Y50T
14 c Hanhela Mikko Jy-Su Y50T
15 a Notko Juhani Lapin Jousi Y50T
15 b Rytky Lauri ToJA Y50T
15 c Vannekari Markku AC-Ulvila Y50T
16 a Petäjä Jukka VirJa Y50T
16 b Siivonen Reima RJA Y50T
16 c Harmanen Juhani KuRy Y50T
17 a Kärkkäinen Tiina OJM NT
17 b Leivonen Sanna Ascella NT
17 c Salmijärvi Sole Jy-Su NT
18 a Järvenpää Erja AC-Ulvila NT
18 b Lantee Anne Hood NT
18 c
19 a Makkonen Susanna Sinisulat NT
19 b Rytky Merja ToJA NT
19 c
20 a Hautamäki Joni KuRy Y20
20 b Kontio Matias KuRy Y20
20 c
21 a Tiainen Eetu Piili Y20
21 b Kaipainen Jani Hood Y20
21 c Vainionpää Petri KuRy Y20
22 a Harju Katja Diana-57 N20
22 b Laukkanen Saara TJA N20
22 c
23 a Kuisma Hilkka Arcus N50
23 b Laurila Aila Diana-57 N50
23 c Soininvaara Marja Arcus N50
24 a Korpela Arja IJA N50
24 b Holappa Irja PoNu N50
24 c Peuranen Hilkka LJ N50
25 a Kärkkäinen Teuvo PoJo Y70
25 b Pentinsaari Pekka OJM Y70
25 c Puttonen Pauli PJA Y70
26 a Juurinen Eino LJ Y70
26 b Lapiolahti Mauno KuRy Y70T
26 c Nordström Viljam Ramses J17T
27 a Mattila Roosa Sulka T17
27 b Rantapirkola Paula OJM T17
27 c Mäenpää Eeva PJA T17
28 a Frost Emma IJA T17
28 b Matkaselkä Ira Sulka T17
28 c Hepola Jaakko PoJo J17
29 a Jauhiainen Atte TapErä J17
29 b Kärkkäinen Onni Jy-Su J17
29 c Reiniharju Joonas OJM J17
30 a Hepola Joonas PoJo J17
30 b Olkkonen Aleksi Jy-Su J17
30 c Kåll Oskar Diana-57 J17
31 a Räsänen Teemu TapErä J17
31 b Kokkila Henri ToJA J17
31 c Vikström Antti Sulka J17
32 a Hjerppe Elisa Diana-57 J13
32 b Raittila Samppa KuRy J13
32 c Tilli Kalle Piili J13
33 a Roivas Ilari IJA J13
33 b Juusola Joni OJN J13
33 c Tuokkola Mirjam TeJA J13
34 a Uusitalo Juuso PJA J13
34 b Vanhatalo Joni IJA J13
34 c Laine Tuomas ToJA J13T
35 a Arponen Santeri PoJo J11
35 b Koivisto Jasmin Diana-57 J11
35 c Vuorinen Jaakko Jy-Su J11
36 a Ketola Veikko TapErä J11
36 b Smeds Oskar Diana-57 J11
36 c
37 a Jyväkorpi Mika Jy-Su J11T
37 b Järvenpää Oskar AC-Ulvila J11T
37 c Salmijärvi Outi Jy-Su J11T
38 a Verho Patrik TJA J11T
38 b Jyväkorpi Laura Jy-Su J11T
38 c Salmijärvi Anita Jy-Su J13V




Lauantain iltapäivän luokat:

J15, N, Y, Y50, Y60T ja YT.
Ottelut 1/16 ja 1/8 ammutaan lauantaina, 1/4 eteenpäin sunnuntaina.

1 a Hyytiäinen Tarmo LiTai J15
1 b Mäenpää Eero PJA J15
1 c Tuokkola Tuomas TeJA J15
2 a Knuutila Jere PJA J15
2 b Laine Jere ToJA J15
2 c Gross Werner WT J15
3 a Häggman Viktor Diana-57 J15
3 b Seppälä Eemil Pojo J15
3 c Vuorinen Eino Jy-Su J15
4 a Koivisto Oliver Diana-57 J15
4 b Parkkasaari Anssi Pojo J15
4 c
5 a Lehtiniemi Joni KuRy J15
5 b Ratilainen Samuel Arcus J15
5 c Uusitalo Janne PJA J15
7 a Ketola Rainer TapErä Y
7 b Elovirta Pirkka Arcus Y
7 c Oikarinen Simo Jy-Su Y
8 a Huhtala Juuso Arcus Y
8 b Lassila Tero TJA Y
8 c Määttä Tuomas PoJo Y
9 a Haavisto Olli Artemis Y
9 b Hätönen Seppo Hood Y
9 c Mäkelä Marko WT Y
10 a Kontio Matias KuRy Y
10 b Vaajamäki Vesa Jy-Su Y
10 c Kuismanen Tuomas OJM Y
11 a Forsell Mikael Diana-57 Y
11 b Mikkonen Jari Jy-Su Y
11 c Sistonen Antero TapErä Y
12 a Allinen Petri MBF Y
12 b Kataja Miika Jy-Su Y
12 c Rüster Juhana WT Y
13 a Ihanus Petri Jy-Su Y
13 b Palovaara Pepe OJM Y
13 c Ronkanen Perttu TapErä Y
14 a Ekholm Pyry Hood Y
14 b Leskinen Pasi KaJo Y
14 c Hautamäki Joni KuRy Y
15 a Pouttu Mikko LoJA Y
15 b Tekoniemi Antti Diana-57 Y
15 c Tarhala Vesa KyJo Y
16 a Kauhanen Timo PuJo Y
16 b Laurila Pentti Diana-57 Y
16 c Virtanen Aki WT Y
17 a Kulla Mika Achilles Y
17 b Lindroos Tero Diana-57 Y
17 c Ronkanen Sampo TapErä Y
18 a Heikkinen Reko PJA Y
18 b Kinnunen Asko KaJo Y
18 c Pärnänen Jukka Arcus Y
19 a Johansson David MBF Y
19 b Malinen Petri TJA Y
19 c Vainionpää Petri KuRy Y
20 a Mansukoski Antti KuRy Y
20 b Setälä Jaakko Hood Y
20 c Taskila Timo ToJo Y
21 a Kiviniemi Marko Achilles Y
21 b Laine Jarmo ToJA Y
21 c Sävel Miika PJA Y
22 a Leino Jussi PoJo Y50
22 b Aura Antti-Pekka PJA Y50
22 c Vainionpää Elias KuRy Y50
23 a Isopahkala Veijo Achilles Y50
23 b Jäämuru Jari LJ Y50
23 c Rissanen Keijo PoJo Y50
24 a Lehto Ensio IJA Y50
24 b Tuokkola Rauno TeJA Y50
24 c Valtonen Jouni KaJo Y50
25 a Ojala Jukka TJA Y50
25 b Torikka Pasi OJM Y50
25 c
26 a Haapaniemi Matti Achilles Y50
26 b Tero Ossi OJM Y50
26 c Tuononen Pekka KoSu Y50
27 a Möttönen Jouni OJM Y50
27 b Pihlajaniemi Raimo KuRy Y50
27 c Tamminen Eero Pojo Y50
28 a Aaltonen Tapio Jy-Su Y50
28 b Luukinen Risto PoJo Y50
28 c
29 a Arbelius Teuvo OJM Y60T
29 b Maronen Seppo Pojo Y60T
29 c Siivonen Reijo RJA Y60T
30 a
30 b Koivunen Osmo KuRy Y60T
30 c Pylkkä Urpo Diana-57 Y60T
31 a Julkunen Risto Vasama Y60T
31 b Lindroos Aarre Diana-57 Y60T
31 c Turunen Pentti PJA Y60T
32 a Alho Reino PJA Y60T
32 b Leivonen Keijo Ascella Y60T
32 c Rautio Hannu Sinisulat Y60T
33 a Saastamoinen Olli WT Y60T
33 b Sepponen Jaakko RTJ Y60T
33 c Suopelto Mikko VirJa Y60T
34 a Erkkilä Toni PJA YT
34 b Holappa Mikko Hood YT
34 c Pakkala Juhani Diana-57 YT
35 a Hautamäki Juho PoJo YT
35 b Kivimaa Timo JoJu YT
35 c Uusitupa Jonne TJA YT
36 a Helmiö Ari Hood YT
36 b Humalajoki Aulis VirJa YT
36 c Verho Harri TJA YT
37 a Forsberg Jere Piili YT
37 b Lammela Marko OJM YT
37 c Mäkipää Antti VirJa YT
38 a Järvenpää Marko AC-Ulvila YT
38 b Lumiainen Timo PJA YT
38 c Tattari Tommi Sai-Jo YT
39 a Juutilainen Mikko WT YT
39 b Kilpiä Asko Sai-Jo YT
39 c Ylätalo Risto KyJo YT
40 a Gross Andres WT YT
40 b Kokkoniemi Seppo OJM YT
40 c Lehtiniemi Jari KuRy YT
41 a Kuusisto Kimmo Diana-57 YT
41 b Pekander Jouni Piili YT
41 c Saarinen Timo OJM YT
42 a Juusola Janne OJM YT
42 b Lehtonen Kaj PJA YT
42 c Arna Timo Jy-Su YT
43 a Reiniharju Antti OJM YT
43 b Erkkilä Juha TJA YT
43 c Rytky Lauri ToJA YT
44 a Leino Noora-Emilia PoJo N
44 b Roivas Kirsi IJA N
44 c Soininvaara Marja Arcus N
45 a Pyörre Päivi PoJo N
45 b Biskopp-Grahn Ann-Charlotte Achilles N
45 c Tolsa Riitta Piili N
46 a Kukkohovi Heli OJM N
46 b Syrjänen Elina Arcus N
46 c Tiaskorpi Suvi Achilles N
47 a Kiviniemi Ulla-Maija Achilles N
47 b Leskinen Jenni OJM N
47 c Väyrynen Rita WT N
48 a Backman Anne IJA N
48 b Sorsa Tanja KyJo N
48 c


Joukkueet:

1. talja AC-Ulvila
2. talja Diana-57
3. talja Hood
4. talja Jyväs-Sulka
5. talja Kurikan Ryhti
6. talja Oulun Jousimiehet 1
7. talja Oulun Jousimiehet 2
8. talja Porin Jousiampujat
9. talja Tampereen Jousiampujat
10. talja Tornion Jousiampujat
11. talja Virtain Jousiampujat

1. tähtäin Achilles 1
2. tähtäin Achilles 2
3. tähtäin Diana-57 1
4. tähtäin Diana-57 2
5. tähtäin Jyväs-Sulka 1
6. tähtäin Jyväs-Sulka 2
7. tähtäin Kajaanin Jousiampujat
8. tähtäin Kurikan Ryhti 1
9. tähtäin Kurikan Ryhti 2
10. tähtäin Oulun Jousimiehet 1
11. tähtäin Pohjan Jousi 1
12. tähtäin Pohjan Jousi 2
13. tähtäin Robin Hood
14. tähtäin Tampereen Jousiampujat
15. tähtäin Tapanilan Erä 1
16. tähtäin Tapanilan Erä 2
17. tähtäin Tornion Jousiampujat
18. tähtäin Wilhelm Tell
Viimeksi muokannut Niko Ylipelkonen, 23.07.10 09.39. Yhteensä muokattu 9 kertaa.

Aimo Korhonen
Viestit: 52
Liittynyt: 25.10.05 17.52

Viesti Kirjoittaja Aimo Korhonen » 11.07.10 18.52

Kilpailuihin ilmoittautuneiden Asko Kinnunen (Y), Pasi Leskinen (Y) ja Jouni Valtonen Y50 seuran nimestä puuttuu sana "ampujat".
He edustavat siis Kajaanin Jousiampujia (KaJo)
Korjannette virheelisen seurannimen.

Perttu Ronkanen
Viestit: 726
Liittynyt: 05.01.05 16.33

Viesti Kirjoittaja Perttu Ronkanen » 11.07.10 22.00

Mikä on muuten joukkuekisan aikataulu? Karsinta on varmaan lauantain henkilökohtainen karsinta niinkuin aikaisemminkin?

teuvo kärkkäinen
Viestit: 926
Liittynyt: 05.01.05 15.47
Paikkakunta: kemi

Viesti Kirjoittaja teuvo kärkkäinen » 11.07.10 22.22

Onko teillä sähköpostissa ongelmia, kun ilmoittautumiset eivät mene perille? Lähetin omani pe 9.7.

Edit 12.7, nyt oli tullut kuittaus.

Timo Rantanen
Viestit: 3655
Liittynyt: 12.01.04 15.21

Viesti Kirjoittaja Timo Rantanen » 12.07.10 09.53

Perttu Ronkanen kirjoitti:Mikä on muuten joukkuekisan aikataulu? Karsinta on varmaan lauantain henkilökohtainen karsinta niinkuin aikaisemminkin?

Minä myös haluaisin tietää miten ja milloin joukkuekisa ammutaan.

Vastaa Viestiin