3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely

OK, MM, EM, World Cup, Euroopan GP ja World Games karsinnat Suomessa. Aikuiset ja juniorit. Tähtäin-, maasto ja talja.
Avoin foorumi, vain rekisteröityneet voivat kirjoittaa.

Valvoja: postmaster

Avatar
Eva Sjöström
Viestit: 96
Liittynyt: 04.05.17 09.14
Seura: Falcon

Re: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely

Viesti Kirjoittaja Eva Sjöström »

Tilanne kahdenkarsintakilpailun jälkeen:

NT Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja
1 Mika Rutonen VJA 490 475 A
2 Arto Kangasmäki JySu 467 462 B
3 Pekka Loitokari RiJo 456 454 B
4 Timo Pirppu RiJo 0 439 B
Seppo Korhonen 0 0 0

NT Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja
1 Heli Raunio ART 450 427 A
2 Anne Laurila Hood 480 0 A

YV Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja
1 Riku Andersson WT 389 345 B
2 Anders Sjöqvist TJA 380 317 B
3 Timo Viitanen Teja 0 398 B
4 Petri Jälkö WT 388 0 B
Juha Pärssinen Hood 350 347 0
Matti Alakylmänen JJA 345 348 0

NV Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja
1 Anne Viljanen WT 366 0 A


YLB Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja
1 Tomi Lindholm Hood 326 269 B
2 Ari Helmiö Hood 318 253 B
3 Juha Partanen Hood 242 175 0

NLB Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja
1 Minna Kajuutti KEJO 255 272 A
2 Mari Jämsen WT 267 203 B
3 Anna-Leena GrönqvistHood 211 213 0
4 Inke Alaja Hood 188 192 0

YTR Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo Raja
1 Mikko Peura ToJa 382 0 B
2 Petri Allen LJ 362 0 B
3 Juha Juvani SaiJo 332 294 0
4 Ville Kantelinen Hood 248 241 0
Timo Viitanen TeJa 0 0 0
Markus Korhonen 0 0 0
Avatar
Eva Sjöström
Viestit: 96
Liittynyt: 04.05.17 09.14
Seura: Falcon

Re: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely

Viesti Kirjoittaja Eva Sjöström »

Karsintatilanne kolmen karsintakilpailun jälkeen:

YT Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja
1 Mika Rutonen VJA 490 475 494 A
2 Pekka Loitokari RiJo 456 454 482 B
3 Arto Kangasmäki JySu 467 462 470 B
4 Timo Pirppu RiJo 0 439 0 B

NT Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja
1 Anne Laurila Hood 480 0 463 A
2 Heli Raunio ART 450 427 482 A

YV Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja
1 Timo Viitanen Teja 0 398 418 B
2 Anders Sjöqvist TJA 380 317 374 B
3 Riku Andersson WT 389 345 358 B
4 Matti Alakylmänen JJA 345 348 384 B
5 Juha Pärssinen Hood 350 347 366 0
6 Petri Jälkö WT 388 0 0 B

NV Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja
1 Anne Viljanen WT 366 0 0 A

YLB Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja
1 Tomi Lindholm Hood 326 269 297 B
2 Ari Helmiö Hood 318 253 254 B
3 Juha Partanen Hood 242 175 308 B

NLB Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja
1 Minna Kajuutti KEJO 255 272 250 A
2 Mari Jämsen WT 267 203 256 B
3 Anna-Leena Grönqvist Hood 211 213 245 B
4 Inke Alaja Hood 188 192 166 0

YTR Urheilija Seura 14.5. KJ 21.5.RiJo 16.7. KJ Raja
1 Mikko Peura ToJa 382 0 352 B
3 Juha Juvani SaiJo 332 294 374 B
2 Petri Allen LJ 362 0 332 B
4 Ville Kantelinen Hood 248 241 242 0
Avatar
Eva Sjöström
Viestit: 96
Liittynyt: 04.05.17 09.14
Seura: Falcon

Re: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely

Viesti Kirjoittaja Eva Sjöström »

3D MM edustusjoukkue 2022:

Talja, miehet: Rutonen Mika (A), Loitokari Pekka, Pirppu Timo
Talja, naiset: Laurila Anne (A), Raunio Heli (A)
Barebow, miehet: Viitanen Timo, Andersson Riku, Alakylmänen Matti
Barebow, naiset: Viljanen Anne (A)
Longbow, miehet: Lindholm Tomi, Helmiö Ari, Partanen Juha
Longbow, naiset: Kajuutti Minna (A), Jämsen Mari, Grönqvist Anna-Leena
Traditional, miehet: Juvani Juha

Joukkueenjohtaja: Pärssinen Juha
Huoltaja: Kajuutti Tomas
Avatar
Eva Sjöström
Viestit: 96
Liittynyt: 04.05.17 09.14
Seura: Falcon

Re: 3D MM-kilpailujen 5.-11.9.2022 (Terni, Italia) kilpailujoukkueen valintamenettely

Viesti Kirjoittaja Eva Sjöström »

3D MM edustusjoukkue 2022, päivitetty 16.8.2022:

Talja, miehet: Rutonen Mika (A), Loitokari Pekka, Pirppu Timo
Talja, naiset: Laurila Anne (A), Raunio Heli (A)
Barebow, miehet: Andersson Riku, Alakylmänen Matti, Pärssinen Juha
Barebow, naiset: Viljanen Anne (A)
Longbow, miehet: Lindholm Tomi, Helmiö Ari, Partanen Juha
Longbow, naiset: Kajuutti Minna (A), Jämsen Mari, Grönqvist Anna-Leena
Traditional, miehet: Juvani Juha

Joukkueenjohtaja: Jälkö Petri
Huoltaja: Kajuutti Tomas
Vastaa Viestiin