3D-Cup 2022 eli kolmen liiton yhteinen Cup-kilpailu
Lähetetty: 31.05.22 16.33
SJAL, FFAA ja SJML pitävät yhteisen 3D-Cup tapahtuman jossa on neljä osakilpailua:
- Sunnuntai 29.5. Lemu ja Aura (SJML/ VSJM 3D-SM)
- Sunnuntai 12.6. Ounasvaara/ Rovaniemi (FFAA/ LJ 3D-SM)
- Lauantai 16.7. Keuruu (SJAL/ KJ 3D-SM)
- Lauantai 6.8. Talosaari/ Helsinki (WT/ Alkukilpailu + 3D-Cup finaali)
Lisätietoa sarjasta: https://www.sjal.fi/etsijaloyda/kilpail ... ta/3d-cup/
Suomen Jousimetsästäjäin osakilpailu on nyt ammuttu ja tulokset alla:
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Timo Viitanen Kejo Barebow kilpasarja FFAA 57 30
Riku Andersson Wilhelm Tell Barebow kilpasarja SJAL 53 28
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Arto Kangasmäki Jsjm Tähtäin kilpasarja SJML 75 30
Timo Pirppu Vsjm Tähtäin kilpasarja FFAA 71 28
Jaakko Kela OSJM Tähtäin kilpasarja SJML 68 26
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Mika Ojala VSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 80 30
Mikko Vuorio Tähtäin metsästyssarja SJML 71 28
Matti Rantanen Nuolihaukat Tähtäin metsästyssarja FFAA 68 26
Petri Vainikainen VSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 65 25
Milla Riekki Vsjm Tähtäin metsästyssarja SJML 65 25
Kari Uuttu VSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 63 23
Esa Rantala Nuolihaukat Tähtäin metsästyssarja FFAA 62 22
Pekka Jalkanen Kittilän Jousi Tähtäin metsästyssarja FFAA 61 21
Esa Keskinen Vsjm Tähtäin metsästyssarja SJML 61 21
Matti Keinänen VSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 60 19
Pekka Lehtola Tähtäin metsästyssarja SJML 59 18
Mika Mykkänen Prättä-Jouset Tähtäin metsästyssarja SJML 58 17
Juuso Koivusaari Vsjm Tähtäin metsästyssarja SJML 56 16
Satu Jalkanen Kittilän jousi Tähtäin metsästyssarja FFAA 54 15
Satu Parikka OSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 53 14
Juha Huovinen Tähtäin metsästyssarja SJML 51 13
Matti Lehtonen Tähtäin metsästyssarja SJML 48 12
Petri Linna Juoksa Ry Tähtäin metsästyssarja SJML 38 11
Pekka Laukkanen KPJM Tähtäin metsästyssarja SJML 32 10
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Janne Huovinen Artemis Vaisto kilpasarja SJAL 28 30
Mari Jämsen Wilhelm Tell Vaisto kilpasarja SJAL 24 28
Jani Kortström Riihi-Jouset Vaisto kilpasarja SJAL 23 26
Inke Alaja Hood Vaisto kilpasarja SJAL 22 25
Jukka Eloranta Artemis Vaisto kilpasarja SJAL 22 25
Heidi Vanker Kejo Vaisto kilpasarja FFAA 15 23
Susanna Laamanen Artemis Vaisto kilpasarja SJAL 11 22
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Jani Lahtinen Keuruun Jousi Vaisto metsästyssarja FFAA 57 30
Petri Allén Lapin Jousi Vaisto metsästyssarja FFAA 45 28
Mikko Peura OSJM Vaisto metsästyssarja SJML 40 26
Jukka Laine Artemis Vaisto metsästyssarja SJML 39 25
Juha Tiihonen YSJMA Vaisto metsästyssarja SJML 36 24
Markus Laukkanen KPJM Vaisto metsästyssarja SJML 32 23
- Sunnuntai 29.5. Lemu ja Aura (SJML/ VSJM 3D-SM)
- Sunnuntai 12.6. Ounasvaara/ Rovaniemi (FFAA/ LJ 3D-SM)
- Lauantai 16.7. Keuruu (SJAL/ KJ 3D-SM)
- Lauantai 6.8. Talosaari/ Helsinki (WT/ Alkukilpailu + 3D-Cup finaali)
Lisätietoa sarjasta: https://www.sjal.fi/etsijaloyda/kilpail ... ta/3d-cup/
Suomen Jousimetsästäjäin osakilpailu on nyt ammuttu ja tulokset alla:
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Timo Viitanen Kejo Barebow kilpasarja FFAA 57 30
Riku Andersson Wilhelm Tell Barebow kilpasarja SJAL 53 28
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Arto Kangasmäki Jsjm Tähtäin kilpasarja SJML 75 30
Timo Pirppu Vsjm Tähtäin kilpasarja FFAA 71 28
Jaakko Kela OSJM Tähtäin kilpasarja SJML 68 26
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Mika Ojala VSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 80 30
Mikko Vuorio Tähtäin metsästyssarja SJML 71 28
Matti Rantanen Nuolihaukat Tähtäin metsästyssarja FFAA 68 26
Petri Vainikainen VSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 65 25
Milla Riekki Vsjm Tähtäin metsästyssarja SJML 65 25
Kari Uuttu VSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 63 23
Esa Rantala Nuolihaukat Tähtäin metsästyssarja FFAA 62 22
Pekka Jalkanen Kittilän Jousi Tähtäin metsästyssarja FFAA 61 21
Esa Keskinen Vsjm Tähtäin metsästyssarja SJML 61 21
Matti Keinänen VSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 60 19
Pekka Lehtola Tähtäin metsästyssarja SJML 59 18
Mika Mykkänen Prättä-Jouset Tähtäin metsästyssarja SJML 58 17
Juuso Koivusaari Vsjm Tähtäin metsästyssarja SJML 56 16
Satu Jalkanen Kittilän jousi Tähtäin metsästyssarja FFAA 54 15
Satu Parikka OSJM Tähtäin metsästyssarja SJML 53 14
Juha Huovinen Tähtäin metsästyssarja SJML 51 13
Matti Lehtonen Tähtäin metsästyssarja SJML 48 12
Petri Linna Juoksa Ry Tähtäin metsästyssarja SJML 38 11
Pekka Laukkanen KPJM Tähtäin metsästyssarja SJML 32 10
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Janne Huovinen Artemis Vaisto kilpasarja SJAL 28 30
Mari Jämsen Wilhelm Tell Vaisto kilpasarja SJAL 24 28
Jani Kortström Riihi-Jouset Vaisto kilpasarja SJAL 23 26
Inke Alaja Hood Vaisto kilpasarja SJAL 22 25
Jukka Eloranta Artemis Vaisto kilpasarja SJAL 22 25
Heidi Vanker Kejo Vaisto kilpasarja FFAA 15 23
Susanna Laamanen Artemis Vaisto kilpasarja SJAL 11 22
Nimi Seura 3D-Cup Kilpailuluokka Lajiliitto "SJML Tulos 29.5." "3D-Cup Loppupisteet"
Jani Lahtinen Keuruun Jousi Vaisto metsästyssarja FFAA 57 30
Petri Allén Lapin Jousi Vaisto metsästyssarja FFAA 45 28
Mikko Peura OSJM Vaisto metsästyssarja SJML 40 26
Jukka Laine Artemis Vaisto metsästyssarja SJML 39 25
Juha Tiihonen YSJMA Vaisto metsästyssarja SJML 36 24
Markus Laukkanen KPJM Vaisto metsästyssarja SJML 32 23