Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Kilpailutiedotteet Suomessa järjestettävistä kilpailuista: kilpailukutsut, taulujärjestykset, majoitusvaihtoehdot.
Avoin foorumi, vain rekisteröityneet voivat kirjoittaa.

Valvoja: postmaster

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 05.11.17 15.26

Laitetaanpa jo näin hyvissä ajoin ennakkotietona kisainfoa ensi kesän junnu SM-kisoista.
Kilpailuthan käydään lauantaina 21.7.2018 Pellon keskusurheilukentällä joka sijaitsee aivan kuntamme keskustassa. Kentän vieressä on vasta remontoitu urheilutalo, josta löytyy mm. pukuhuoneet, wc:t sekä ruokailu- ja kahvistelutilat.
Majoituksista ja muusta kuntainfosta löydät tietoa sivustolta: https://travelpello.fi/

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 10.11.17 13.56

Majoituksista on pyydetty kisatarjouksia.
Pellon Helmeltä löytyy vielä kaksi mökkiä tuolle viikonlopulle. Pieni mökki 150€/vkl/2vrk ja iso mökki 230€/vkl/2vrk
Kisa-aikana lohisesonki on kuumimmillaan, joten kannattaa varata kisamajoitus hyvissä ajoin.

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 16.11.17 14.26

Hotelli Pellonhovin kisatarjous majoituksista:

Majoitus aamiaisella:
1 hengen huone 85 € 4 kpl
2 hengen huone 100 € 60 kpl
3 hengen huone 130 € 15 kpl
4 hengen huone 160 € 3 kpl

Valkea Arctic Experience
2 hlö mökkihuoneisto
105€/yö (ei sis. aterioita)
Lisävuode: 20€/yö/hlö
(Lisävuode= enintään 2 lasta 140cm leveällä vuodesohvalla)
”Kotiruoka puolihoito” (aamiainen ja kahden ruokalajin päivällinen) 25€/henkilö

Ylläolevien majoituspaikkojen yhteystiedot löydät täältä:
https://travelpello.fi/

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 25.04.18 21.34

Kilpailukutsu on nyt julkaistu liiton sivuilla. Tervetuloa Pelloon kisaamaan :)

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 26.04.18 06.00

Kilpailuun ilmoittautuneet 08.07.2018
Nimi, seura, sportti-ID

11
Jaakonsaari Aurora SiSu 60192432
Kauppi Niila OJM 60189190
Kuusela-Opas Tuuli KuRy 60232411
Kuusisto Eelis OJM 40456654
Miettinen Ebba Hood 40231011
Miettinen Mette Hood 40231010
Niskanen Mikko IJA 40481239
Penttinen Lauri TeJa 40443638
Rautiainen Anki PoJo 60242682


11V
Lilja Tuomas Hood 40480490
Portti Viivi InJo 34582374


11LB
Raisoma José Miguel Tapia Hood 60245970
Tergujeff Anju Hood 60246014

13
Heikkilä Eeli Artemis 40353412
Kaari Emilia TeJa 40076243
Kormano Luukas TeJa 40419373
Lampinen Miiko TeJa 40464101
Limingoja Inka PoJo 40208730
Niemenmaa Aapeli PoJo 40465346
Niemi Inkeri Diana-57 40251897
Ojala Meri PJA 40308412
Ojala Milja PJA 40221552
Penttinen Ville TeJa 40464809

13V
Petäjä Aleksi Hood 40243821
Rahkonen Johanna Katariina HiRo 60245839

13LB
Rapeli Ria Hood 40412852

15
Petäjä Niko Hood 40243820
Ruuskanen Niilo PuJo 40250908
Vähälummukka Eetu OJM 40482445

15T
Montonen Janne PuJo 40472403
Törölä Roni Tapanilan Erä 40451357

T15
Mäkelä Helmi ÄJA 40217943
Mäkiranta Ella Diana-57 40406323
Smeds Ylva Diana-57 40280965

T15T
Tuokkola Ruut TeJa 40480965

17
Penttinen Kalle TeJa 40153029
Salminen Jaakko Diana-57 40346686
Smolander Lauri PoJo 40155704
Vuorinen Verne Hood 40308916


T17
Helin Susanna Arcus 40278806
Mäkelä Noora ÄJA 40143166

17V
Kangosjärvi Sakari LRJ 40002109
Runsala Kim TeJa 40415168

20
Leikkola Markus JoJu 40304136
Mäki-Paavola Eetu KuRy 40141431
Nissinen Pyry JySu 32101919
Pallonen Lauri Hood 40141340
Smeds Oskari Diana-57 40140391

20T
Aho Akseli PoJo 40140225
Jäärni Aleksi PoJo 40141416

20V
Ketelä Tommi Diana-57 40278742
Posti Paavo JoJu 40279750

N20
Helin Johanna Arcus 40213660
Huhtanen Marja KuRy 40267973
Koivisto Jasmin Diana-57 40140066
Lehtomäki Hanna Diana-57 40149532

MIXED
TeJa 13 tai 15

Mixed 20
Huhtanen Marja - Mäki-Paavola Eetu Ku-Ry
Viimeksi muokannut Marko Suomalainen, 10.07.18 23.11. Yhteensä muokattu 57 kertaa.

Jani Savilampi
Viestit: 30
Liittynyt: 01.01.05 17.36
Paikkakunta: Oulu
Viesti:

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Jani Savilampi » 27.04.18 12.45

Marko Suomalainen kirjoitti:
25.04.18 21.34
Kilpailukutsu on nyt julkaistu liiton sivuilla. Tervetuloa Pelloon kisaamaan :)
Kisan tulospalvelun osoite: www.ianseo.net/Details.php?toId=3916

Tommi Jaakonsaari
Viestit: 21
Liittynyt: 04.05.18 07.47

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Tommi Jaakonsaari » 10.05.18 10.51

Hei,

Meille järjestyi kyyti kotkan kisojen aikana. Kiitos siitä!

Kotkassa kävi samalla myös ilmi, että kimppakyydeille saattaisi olla enemmänkin kysyntää.

Joten suosittelen kaikkia joilla on joko tarjota kyytiä tai ovat kyytiä vailla laittavat tänne viestiä!.

Yt
Tommi ja Aurora Jaakonsaari

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 18.06.18 10.47

Kilpailuun on tällä hetkellä ilmoittautunut 34 ampujaa 14 eri seurasta ympäri suomea :clap:
Ilmoittautumisaikaa kisaan on vielä pari viikkoa jäljellä, joten koitetaan, saadaanko 50 ampujan raja rikki :D

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 28.06.18 07.02

Kisalounas:
Lihamakaronilaatikko (laktoositon)
Vihersalaatti
Leipä + levite
Maito, mehu, vesi
Kisalounaan hinta 7€ jonka voit maksaa joko kisamaksun yhteydessä tai kisapaikalla.

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 02.07.18 18.02

Sain juuri infoa, että Pelloon pääsee kisoihin myös junalla.
Pikajuna 263 Helsinki - Kolari lähtee perjantaina klo 18:18 ja on perillä Pellossa klo 07:53
Pikajuna 270 Kolari - Helsinki lähtee Pellosta lauantai-iltana klo 18:59
Kuulemma junassa on vielä reilusti tilaa.
Pellon asemalta kisapaikalle n. 1,5 km ja hommataan kisailijoille kyydit kentälle, mikäli valitsette junamatkan ja ilmoitatte siitä meille.

Vesa Törölä
Viestit: 8
Liittynyt: 18.02.17 17.38
Seura: Tapanilan erä

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Vesa Törölä » 04.07.18 15.17

Terve. Jos jollain ei vielä ole kyytiä Pelloon, niin meidän kyytiin mahtuu. Ajellaan Ronin kanssa perjantaina Pelloon ja sunnuntaina takas kisaviikonloppuna Vantaalta nelostietä pitkin

Vesa

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 08.07.18 20.13

Kilpailuun ilmoittautuminen päättyy tänään. Mukavasti on junnuja ilmoittautunutkin kisaan :)
Kisan käsiohjelma menee painoon heti alkuviikosta, joten tämä päivä vielä aikaa varmistaa, että nimesi löytyy kisalehtisestä.
Tervetuloa Pelloon!!!

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 12.07.18 15.20


Ari Tuokkola
Viestit: 943
Liittynyt: 21.09.09 19.19
Paikkakunta: Teuva

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Ari Tuokkola » 16.07.18 09.20

onko mixetiä tulossa

Marko Suomalainen
Viestit: 104
Liittynyt: 05.03.14 09.38
Seura: LRJ
Paikkakunta: Pello

Re: Junioreiden Tauluammunnan SM-kisat 2018 Pello

Viesti Kirjoittaja Marko Suomalainen » 16.07.18 10.25

Kaksi mixed joukkuetta on ilmoittautunut. Kurikasta mixed 20 ja teiltä ilmoitettiin joukkue 13 tai 15 sarjaan.

Vastaa Viestiin